דלג לתוכן

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – קדימה צורן

בשנת 1998 נחקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שמטרתו בין השאר, לעגן את זכותם של אנשים עם מוגבלות, להשתתף השתתפות פעילה ועצמאית, בכל תחומי החיים, באופן המאפשר ככלל, לאדם עם מוגבלות לחוות חוויה השווה בטיבה ובאיכותה לזו של אדם שאינו עם מוגבלות.

מועצה מקומית קדימה צורן נוקטת את מירב המאמצים ומשקיעה משאבים רבים על מנת לספק לכל תושביה ומבקריה שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי, בכלל הערוצים הפעילות הקיימים.

מועצה מקומית קדימה צורן מחויבת ליצירת חוויית שירות חיובית לכלל האוכלוסייה, בכל ערוצי הפעילות. בהתאם למחויבות זו ובהתאם להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, ותקנותיו, מבצעת הרשות התאמות נגישות במבנים הפיזיים, ובערוצים השונים וכן באתר האינטרנט של המועצה, בליוויי יועצי נגישות וגורמים מקצועיים נוספים.

המועצה מבצעת פרויקט מקיף במטרה להנגיש את כלל הערוצים.

במסגרת ההנגשה מבוצעות פעולות מקיפות ובכלל זאת :

התאמת מרחבי הפעילות הפיזית במתחמי המועצה לצרכיהם של אנשים עם מוגבלויות- מבנים, גנים ושטחים ציבוריים, התאמות פרטניות במבני חינוך.

התאמות לשירות נגיש בכל מתחמי המועצה, באירועים ובשירותים לתושב.

בכל אחד מהנושאים, מיושמים שינויים מבניים, ארגוניים ותודעתיים שמטרתם היא לאפשר הלכה למעשה את הכלתם של אנשים עם מוגבלות בכל הפעילויות באופן מכבד, שוויוני ועצמאי.

פעילות זאת תאפשר לכלל האוכלוסייה לקבל שירות מלא, מהיר ויעיל בפשטות ובנוחות בכלל הערוצים.

אתר האינטרנט

כאמור, במסגרת פעילות זו, המועצה רואה חשיבות עליונה, בהנגשת אתר האינטרנט שלה, עבור כלל האוכלוסייה ובכלל זאת, עבור אנשים עם מוגבלויות, וזאת על-מנת לאפשר לכלל האוכלוסייה, חוויית גלישה נוחה, ידידותית ומותאמת.

באתר האינטרנט של המועצה, ניתן לקבל מידע מקיף, ולבצע פעולות ולרבות  למצוא מגוון שירותים מקוונים, מידע על ארנונה, מידע על תכנון ובניה, מכרזים, תרבות ואירועים, היסטוריית הישוב ועוד.

אתר המועצה נבנה בהתאם לתקנה 35 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013 לרבות העדכון מ 26.10.2017 ולרבות ת"י 5568 חלק 1 נגישות תכנים באינטרנט של מכון התקנים הישראלי שאימץ את מסמך הנחיות WCAG: web content accessibility guidelines לגרסה 2.0 ולרמה A ו AA ובכפוף לשינויים לאומיים שבוצעו בת"י 5568 חלק 1.

תאימות: האתר פועל בצורה מיטבית ונגישה עם דפדפנים נפוצים לשימוש כגון Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ודפדפנים מובנים ונפוצים לשימוש במכשירי מובייל במערכת ההפעלה IOS ואנדרואיד. כמו כן האתר מותאם גם לדפדפנים במערכות הפעלה נוספות כגון אבונטו, לינוקס ומקינטוש.

תכנים באתר: המועצה פועלת לכתיבת תכני האתר בצורה פשוטה וברורה לכל ומאפשרת לתושבים/גולשים להתמצא ולנווט בקלות בין הדפים.

עיצוב האתר: האתר עוצב תוך מודעות והתאמת אלמנטים ויזואלים לגולשים עם מוגבלות.

ניווט ומבנה האתר: מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה באתר. ניתן לנווט באתר באמצעות מקלדת בלבד עם מקשי קיצור נפוצים לשימוש כגון Tab להתקדמות קדימה, Shift + Tab לחזרה אחורה, גלילה עם מקשי החיצים ועוד.

ישנן אפשרויות נוחות לגולשים להפעלה וגלישה בין דפי האתר כגון:

הפעלת האתר באמצעות מקלדת – תושבים/גולשים המתקשים בהפעלת העכבר יכולים לגלוש בין הקישורים השונים בעמוד באמצעות הקלדה במקלדת המחשב.

גלישה באתר באמצעות קורא מסך – האתר מאפשר תמיכה בתוכנת קריאת מסך המיועדת לתושבים/גולשים עיוורים או כבדי-ראייה.

הגלישה באתר מותאמת לעבודה עם תוכנות קוראות המסך הפופולאריות כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ל IOS ו TalkBack לאנדרואיד.

ניווט מהיר: בראש העמוד ממוקמים קישורים אליהם ניתן להגיע באמצעות מקש ה TAB ישירות לתוכן מרכזי לעמוד, מעבר לדף הבית, מעבר למפת האתר, מעבר לעמוד הצהרת נגישות.

שינוי גודל טקסט: ניתן להגדיל את הטקסט באתר באמצעות מקשי קיצור Ctrl + + להגדלה ו Ctrl + – להקטנה או באמצעות תוכנת ההגדלה המובנית במערכות ההפעלה הנפוצות לשימוש.

אנו במועצה המקומית קדימה צורן ממשיכים לתחזק את הנגישות באתר ואת התכנים המועלים אליו, כל העת, כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה.

אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בבעיה בנושא נגישות, נשמח לעמוד לרשותך באמצעות פנייה מסודרת.

הממונה על הנגישת העירונית – רועי איצקוביץ'

·         דוא"ל –  roii@kadima-zoran.muni.il

·         טלפון: 09-8902903

·         או באמצעות מוקד 106

 

מסמכים דיגיטליים

האתר כולל מסמכים דיגיטליים רבים בפורמט PDF ו WORD.

אנו שוקדים כל העת לבצע את התאמות הנגישות במסמכים אלו בכדי להתאימם לשימושם של אנשים עם מוגבלות ובהתאם לתקנה 35 ולת"י 5568 חלק 2 נגישות מסמכים דיגיטליים.

במידה ומצאתם מסמך דיגיטלי שאינו נגיש ובמידה ואתם זקוקים לסיוע בקריאתו, נשמח לסייע לכם עם קבלת פנייה לכתובת הדוא"ל:  roii@kadima-zoran.muni.il עם המסמך המצורף ו/או קישור לעמוד באתר.

לתשומת ליבכם, מסמכים דיגיטליים שהופקו על ידי גורמים חיצוניים כגון משרדי ממשלה אחרים אינם באחריות ההנגשה של המועצה.

 

נגישות במוסדות חינוך ותרבות:

מערכת החינוך בקדימה צורן רואה חשיבות בהבניית חברה ערכית שתושביה מגלים סולידריות, כבוד, נתינה, מעורבות חברתית, אכפתיות וערבות הדדית.
המועצה עושה מאמצים ומקדמת תוכניות להנגשת תשתיות מבני ציבור, מוסדות חינוך והמרחב הציבורי במטרה להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבים.

הנגשה פרטנית במוסדות החינוך – ילדים עם מוגבלויות זכאים ללמוד במערכת חינוך שוויונית, המאפשרת להם למצות את יכולותיהם בתחום הלימודי והחברתי. עם זאת, הנגשה פרטנית הוא הליך מורכב הכרוך באישורים ובהקצאת תקציבים ולכן עשוי לארוך זמן. על מנת להבטיח ביצוע התאמות פרטניות במוסד החינוך במועד, עומדת האפשרות לבצע "רישום מוקדם" ולהקדים את מועד הרישום ב-15 חודשים וזאת על מנת לאפשר לנו, במועצה ובמוסד החינוכי לבצע את ההתאמות בזמן.

ניתנת בזאת אפשרות לקבל סיוע של מלווה מטעם מועצת קדימה צורן אל שיעור/ישיבה/פגישה שמתקיימת במועצה, הכל בתיאום מראש וזמן סביר לפני המועד המתוכנן. כמו כן, ניתנת האופציה לקבלת עזרה במילוי טפסים כמו: הרשמה לגן/בית ספר/חוגים/בקשה וכו'.

בכל נושא, ניתן לפנות לממונה על הנגישות במועצה – מר רועי איצקוביץ'

·         דוא"ל –  roii@kadima-zoran.muni.il

·         טלפון: 09-8902903

·         או באמצעות מוקד 106

הסדרי נגישות במבני הרשות המקומית:

אנו מקדמים את נושא הנגישות במרחב הציבורי. הנושא נמצא בתהליך של הנגשה במסגרת תוכנית עבודה רב שנתית, אשר כוללת : מרחב ציבורי, מבני ציבור, שצ"פים, מעברי חציה, מוסדות חינוך.

 להלן רשימת גני המשחקים המונגשים במועצה המקומית קדימה צורן:

1.      פארק החלומות

2.      גן סנונית

3.      גן פקאן

4.      גן הגפן

5.      גן ציפורה

6.      גן מ"ג 14

7.      גן רונבך

למועצה קיימת תוכנית עבודה לביצוע ההנגשה בכל שאר המתחמים במועצה.

נגישות בישיבות המועצה

אדם עם מוגבלות שהוזמן להשתתף בדיון או פגישה ברשות וזקוק להתאמות נגישות, יעביר את הבקשה להתאמות לרכז הנגישות במועצה.
בפניה, יש לציין התאמת הנגישות הנדרשת ( תמלול, שפת הסימנים, טקסט מוגדל וכו').
ישיבות המועצה מתקיימות במרכז ליזמות ועסקים, דרך לב השרון 1 צורן.

קיימת חניית נכים בסמוך לכניסה למבנה, דרך נגישה, ושירותי נכים.

בישיבה או בדיון של המועצה הפתוחים לציבור, יסופקו לבקשת אדם עם מוגבלות שאינו מוזמן להשתתף בדיון, אשר הוגשה 5 ימים מראש, אחת או יותר מהתאמות אלה:

·         מקום ישיבה לאדם המסתייע בחיית שירות ולחיית השירות, מקום ישיבה לאדם המתנייע בכיסא גלגלים או מושב מותאם, הכל לפי בקשתו של האדם עם המוגבלות.

·         מקום שבו מסופקת דרך קבע מערכת עזר לשמיעה קבועה או ניידת – מקלט אישי או תיאור קולי ובלבד שהתיאור הקולי אינו מעכב את הדיון.

אפשרות לקבלת מלווה מטעם המועצה:

ניתנת אפשרות לקבל סיוע של מלווה מטעם המועצה אל ישיבה/פגישה שמתקיימת במועצה, בתיאום מראש וזמן סביר לפני הישיבה/הפגישה.

בכל נושא, ניתן לפנות לממונה על הנגישות במועצה – מר רועי איצקוביץ'

·         דוא"ל –  roii@kadima-zoran.muni.il

·         טלפון: 09-8902903

·         או באמצעות מוקד 106

הסדרי נגישות באירועי תרבות:

לקבלת פרטים לגבי הסדרי נגישות באירועים ולהגשת בקשות לביצוע התאמות – ניתן להתקשר למוקד 106 או אל רכז הנגישות במועצה.

 

בכל נושא, ניתן לפנות לממונה על הנגישות במועצה – מר רועי איצקוביץ'

·         דוא"ל –  roii@kadima-zoran.muni.il

·         טלפון: 09-8902903

·         או באמצעות מוקד 106

דילוג לתוכן The Butterfly Button