דלג לתוכן

ארועי החודש

ארועי החודש

הנה אנחנו בחודש הקסום בשנה, חודש הניסים, הלא הוא כסלו. נכנסים אט אט לחורף ואיתו ההתכנסות פנימה, והגשמים והרוחות. הצטרפו אלינו לסדרה של הרצאות חורפיות איכותיות בימי רביעי,על פי התוכנית המצורפת בספרייה היישובית בצורן, במתנ"ס. הצטרפו אלינו לסיורים של גבורה עם מקומות מעניינים וסיפורי גבורה מיוחדים לחנוכה. הסיורים לכל המשפחה בחופשת חנוכה. כל הפרטים בהמשך. והריבה שבסופגניה- משחק ניווט אתגרי לכל המשפחה בפארק בנה ביתך ביום שישי 3/12. כל הפרטים בהמשך, הצטרפו אלינו כי כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן !


סדרת הרצאות איכותיות בימי רביעי בספריה

סדרה איכותית של הרצאות לערב מפנק ואיכותי עם קפה ומאפה מתנת הטבון הצועני
בספרייה הישובית במתנ"ס צורן
ימי רביעי, אחת לשבועיים בשעה 20:00
מיטב המרצים עם נושאים מרתקים מעולם היהדות והישראליות
מחיר להרצאה בודדת -25 ש"ח בלבד
מחיר לכל הסידרה – 130 ש"ח בלבד
לפירוט ההרצאות והמרצים ולהזמנת כרטיסים- באתר המתנס

מוכנים לפעילויות החורף של קדימה צורן?

מזמינים אתכם להצטרף אלינו יחד עם כל המשפחה לסיורים איכותיים ומרתקים, עם הדרכה מקצועית וליום חוויה מיוחד למשפחה- משחק ניווט אתגרי בפארק בנה ביתך בקדימה

כל זה קורה בחופשת החנוכה – מגיעים באופן עצמאי ברכבים
הסיורים מתחילים ב 10:00 בדיוק ומסתיימים ב 13:00
עלות- 25 ש"ח למשתתף/ת, 50 ש"ח כרטיס משפחתי
מוכנים ?
מהרו להזמין כרטיסים כי מספר המקומות מוגבל

להלן פרטי הסיורים:

-שלישי- 30/11- כו' כסלו – אזור הכרמל, שביל החלוצים ונחל אורן :
לכבוד חנוכה חג הגבורה נשמע סיפורי גבורה שקרו לאורך ההיסטוריה בכרמל. המעפילים, החלוצים והכבאים. נבקר באנדרטת אסון הכרמל ונשמע על השריפה הגדולה, נזקיה ומה היא עשתה לחורש בכרמל ונשמע על גבורת לוחמי האש. נלך בשביל החלוצים ונבקר בחוות משמר הכרמל- חוות שהוקמה לפני קום המדינה שספגה התקפות והתנכלויות מערביי האזור. נשמע גם על המעפילים שהגיעו לעתלית. אם נספיק נראה גם את עין אלון וסביבתו. נלמד על החורש בכרמל, חשיבות המים בטבע ואולי נחזה בכרכום היפה שצומח בתקופה זו בשנה ומזכיר את נר החנוכה.
-רביעי- 1/12 – כז' כסלו- פארק נחל קטיע –
טיול מהנה לכל המשפחה בפארק נשר לזכרו של החייל אורי בינמו ז”ל שנפל בחנוכה לפני 15 שנים, בפתח המסלול אנדרטת חנוכייה מרשימה בה מסופר סיפור חייו, משם נצעד בין עצי החורש הים תיכוני נבקר במערה קדומה ולסיום- הליכה חווייתית על שני גשרים תלויים המתנשאים מעל אפיקו של נחל קטיע -בהחלט אטרקציה מרגשת.אורי בינמו, נולד בחג הסוכות בשנת תשמ”ה בגבעת נשר, אף כי נולד בסוכות, נבחר שמו בהשראת חג החנוכה המסמל אומץ וגבורה- אורי. לפני 16 שנים, בכ”ח כסלו תשס”ו, נפל סגן אורי בינמו בעודו מגן בגופו ממש את חדירתו של מחבל, שהיה בדרכו לאחת הערים הגדולות לבצע פיגוע, במעשיו גילה אורי קור רוח, אומץ לב ודבקות במשימה ובכך מנע אסון כבד, הציל חיי אדם רבים והביא לעם ישראל “נס חנוכה"
-חמישי- 2/12- כח' כסלו- זכרון יעקב – על גבורה ונדיבות-
סיור פסטורלי במושבה זכרון יעקב וביקור בגני הנדיב המרהיבים נטייל במושבה הציורית זכרון יעקב, בין הגלריות והמסעדות ונשמע אודות אנשי העליה הראשונה, אומץ ליבם וגבורתם להתיישב למרות האתגרים, כמו כן ליד בית משפחת אהרונסון, נשמע אודות מחתרת ניל”י הנועזת ולסיום נשמע אודות בית הכנסת הגדול והמפואר של המושבה.
מהמדרחוב ניסע ברכבים אל מצפור גל אזולאי המרהיב, שם אל מול הים הכחול, נכיר את דמותו ואישיותו של גל ואת נפילתו הכואבת.
אחרי ששמענו אודות גיבורי המושבה, ניסע אל גני הנדיב המרשימים, נכיר את דמותו של הנדיב הידוע ונלך בין חלקות הגן המטופחים והמסקרנים- מומלץ!
ובשישי- 3/12- כט' כסלו – ארוע חוויה מיוחד מאוד לכל המשפחה – ניווט אתגרי.
מגיעים יחד לפארק בנה ביתך בשעה 09:00
מקבלים מפה. ויוצאים לדרך במפה נקודות ציון. בכל נקודת ציון יש למצוא את הפתרון לחידה ולהתקדם. רוצים סיוע? תהיה סיירת בחמ"ל מרכזי כך שלא תהיו לגמרי לבד.
פרסים למשפחות הזוכות מתנת מסעדות ביישוב- פיצה פצץ, בורגרים, חומוס אליהו, רולדין יהיה שווה ומאתגר! פעילות משפחתית מגבשת !
מחיר השתתפות 25 ש"ח בלבד לכל המשפחה

ערב מיוחד לזכרו של אלי סולימאני ז"ל

אחראי מתנס קדימה צורן על ארועי זהות ותרבות יהודית

ביום רביעי, 15/11 בשעה 20:00
באולם המתנס בקדימה
השתתפותכם בארוע לזכרו חשובה
פרטים בקישור המצורף

דילוג לתוכן The Butterfly Button